“Cordelia” – gotycki romans Winstona Grahama

“Cordelia”- bestsellerowy gotycki romans

Powieść Cordelia ze strony www.taniaksiazka.pl to dzieło znanego na całym świecie brytyjskiego pisarza Winstona Grahama. Jest to pełen tajemnic, grozy i pasji gotycki romans osadzony w XIX-wiecznym świecie, opisujący losy tytułowej Cordelii w wiktoriańskiej posiadłości jej nowo poślubionego małżonka. “Cordelia” z pewnością zainteresuje nie tylko wielbicieli twórczości jej autora, ale także osoby, które kochają powieści historyczne z wyraźnie zarysowanym tłem społecznym, rozbudowanymi, wielowymiarowymi postaciami oraz sporą dawką tajemnicy i romansu. “Codelia” to powieść, która wciąga od pierwszych stron i nie pozwala oderwać się od jej lektury do niemal samego końca.

“Cordelia” – walka o władzę i szczęście

Akcja książki Winstona Grahama “Cordelia” rozpoczyna się w 1867 roku, w mieście Manchester. Brook Ferguson, dobrze sytuowany finansowo i społecznie mężczyzna, niedawno stracił swoją żonę – okoliczności, w których zginęła pozostają jednak owiane aurą tajemnicy. Pod ogromnym naciskiem swojego surowego i apodyktycznego ojca, Fredericka Fergusona, mężczyzna żeni się ponownie. Jego nową wybranką ma zostać Cordelia – dziewczyna niezwykle piękna i bardzo charakterna. Jej siła i nieustępliwość szybko okazują się być jednym z głównych powodów napięć, jakie zaczynają mieć miejsce niemal od przekroczenia przez nią progu posiadłości – Fredrick Ferguson, nieprzyzwyczajony do dzielenia władzy z kimkolwiek, nie chce pozwolić, aby dominację w domu przejęła Cordelia. Awantury wybuchają niemal codziennie, a powody zdają się zupełnie błahe. W tak toksycznej i dusznej atmosferze Cordelia zaczyna poszukiwać czegoś, co przyniosłoby jej radość i ukojenie. Kiedy jednak, jak na zawołanie, na jej drodze pojawia się czarujący właściciel teatru, Stephen Crossley, dziewczyna przekonuje się, że droga do spełnienia nie będzie łatwa, a decyzje, jakie podejmie, będą miały wpływ na całe jej dalsze życie. 

Winston Graham – o autorze “Cordelii”

Winston Graham był brytyjskim pisarzem, pochodzącym z Manchesteru. Specjalizował się w powieściach historycznych, jednakże na jego koncie znalazło się także wiele sztuk teatralnych oraz książek z gatunku thriller, czy non-fiction. Do jego najbardziej znanych dzieł zaliczyć można cykl powieści o rodzinie Poldarków. Jego książki tłumaczono na aż dwadzieścia różnych języków. Graham był zdobywcą wielu nagród i odznaczeń, m.in. Orderu Imperium Brytyjskiego. Od 2008 roku, na cześć pisarza, młodych autorów powieści historycznych nagradza się nagrodą “Winston Graham Historical Prize”.

Książka zdjęcie utworzone przez pvproductions - pl.freepik.com